Apel do działkowców

APEL
DO DZIAŁKOWCÓW I ZARZĄDÓW
Rodzinnych Ogrodów Działkowych
w sprawie działąń podejmowanych przez
Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Irenę Lipowicz
dotyczących obywatelskiej ustawy z dnia 13 grudnia 2013 r.
o rodzinnych ogrodach działkowych

Wobec zajętej przez Panią prof. Irenę Lipowicz postawy kwestionującej zapisy naszej ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych jako niekonstytucyjne, My Działkowcy i Zarządy Rodzinnych Ogrodów Działkowych zaprotestujemy, zajmując w tej sprawie swoje stanowisko na piśmie, w indywidualnych listach oraz w miarę posiadania dostępu do mediów i w nich.

Powiedzmy głośno i wyraźnie, że taka postawa obraża nie tylko nas ale i Sejm IV Rzeczypospolitej, który uchwalił ustawę biorąc pod uwagę opinie wielu biegłych konstytucjonalistów w tym zakresie. Uchwalenie ustawy w dniu 13 grudnia 2013 r. było możliwe dzięki mobilizacji rodzin działkowych, sympatyków ogrodów działkowych, i znacznej części społeczeństwa, którym zależało na istnieniu Zielonej Rzeczypospolitej - Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Działkowcy i Zarządy Ogrodów!

Weźcie jeszcze raz sprawy w swoje ręce, napiszcie do Pani prof. Lipowicz, aby dała nam wreszcie odpocząć w spokoju na naszych małych zielonych enklawach na działkach.

Napiszcie, niech Rzecznik Praw Obywatelskich zacznie nas traktować tak jak powinien, jak partnerów, bo przecież jest naszym rzecznikiem nie tylko z nazwy, do tego został wybrany i to jest nam winien.

Polski Związek Działkowców
Okręgowy Zarząd Łódzki


Łodź, dnia 15 grudnia 2014 r.

Treść apelu dotępna jest tutaj.

Powrót