STOP rozbiórkom altan

STOP rozbiórkom altan

Stop rozbiórkom altan 9 stycznia 2014 r. Naczelny Sąd Administracyjny wydał wyrok stawiający pod znakiem zapytania legalność, a więc i dalsze istnienie, prawie wszystkich altan w ogrodach działkowych. NSA poparł stanowisko nadzoru budowlanego, iż z ustawy prawo budowlane wynika, że bez decyzji o pozwoleniu na budowę w ogrodzie działkowym można postawić jedynie altanę pozbawioną litych ścian. Wszystkie obiekty nie spełniające tych warunków, a wzniesione bez pozwolenia na budowę, są wg nadzoru budowlanego samowolą budowlaną. Od 9 stycznia br. praktycznie każdy z działkowców powinien więc mieć świadomość, że - w opinii urzędników - złamał prawo budowlane. Aby uniezależnić się od uznaniowych decyzji urzędników, musimy doprowadzić do nowelizacji prawa budowlanego.

Zachęcamy wszystkich działkowców do poparcia inicjatywy ustawodawczej poprzez złożenie podpisu pod projektem o zmianie ustawy - Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw. Nowelizacja ta ma uchronić przed rozbiórką 900 000 altan w ROD. Sprawa wywołuje wiele emocji wśród działkowców, dlatego do składania podpisów na listach poparcia nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać. Potwierdzeniem tego jest 25 000 podpisów, które działkowcy zebrali w zaledwie dwa tygodnie. Akcja nabiera dopiero tempa, dlatego można się spodziewać, że działkowcom uda się zebrać o wiele więcej niż 100 tysięcy podpisów, które wymagane są do złożenia projektu w Sejmie.

Doświadczenie pokazuje, że im większym poparciem społecznym może się wykazać projekt, tym większa szansa na jego uchwalenie przez Sejm. Dlatego warto, by w kampanię włączyli się nie tylko działkowcy, ale także ich rodziny i przyjaciele. Każdy pełnoletni obywatel ma prawo złożenia podpisu na listach poparcia pod projektem do czego zachęcamy. Możesz to zrobić u członków Zarządu ROD "Pod herbem".Źródło: STOP rozbiórkom altan

Powrót